Επιδίωξη η διατήρηση των σκήπτρων για τον ΑΝΟΜ στην ΟΠΕΝ στο Χαϊδάρι

Μάρτιος 31, 2016
anomkombo1

Την επιβεβαίωση της κυριαρχίας του και η διατήρηση του τίτλου του πρωταθλητή και πολυνίκη στην ΟΠΕΝ κατηγορία της συγχρονισμένης κολύμβησης θα επιδιώξει ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με τη συμμετοχή του στο αντίστοιχο Εθνικό πρωτάθλημα ανοιχτής κατηγορίας (HELLAS OPEN) που θα γίνει από αύριο Παρασκευή 1 Απριλίου έως και την Κυριακή 3 του μήνα στο κολυμβητήριο ΧαΪδαρίου.

Στην κορυφαία εσωτερική πανδαισία του αθλήματος θα μετάσχουν συνολικά 95 αθλήτριες από 10 Σωματεία, ενώ στα επί μέρους αγωνίσματα έχουμε τι συμμετοχές: Σόλο 12, Ντουέτο 11, Ομαδικό 4, Κόμπο 6, HIGHLIGHT 5.

Εκτός από τα αγωνίσματα του Εθνικού πρωταθλήματος, στην ίδια διοργάνωση, έχουμε και την Ημερίδα Αστεριών 1 και 2 με τη συμμετοχή 65 αθλητριών από 11 Σωματεία.

Τα Σκαθάρια θα μετάσχουν με πλήρη ομάδα και συγκεκριμένα με δύο Σόλο, δύο Ντουέτα, Ομαδικό, Κόμπο, Highlight  και Αστέρια.

Αναλυτικά η ομάδα του ΑΝΟΜ με τα κορίτσια που θα μετέχουν σε όλα τα προγράμματα του πρωταθλήματος ΟΠΕΝ, αλλά και στα Αστέρια:

ΣΟΛΟ 1: Εβελίνα Παπάζογλου

ΣΟΛΟ 2: Ευαγγελία Πλατανιώτη

ΝΤΟΥΕΤΟ 1: Εβελίνα Παπάζογλου – Ευαγγελία Πλατανιώτη

ΝΤΟΥΕΤΟ 2: Άννα Μαρία Ταξοπούλου – Αναστασία Ταξοπούλου

ΟΜΑΔΙΚΟ: Εβελίνα Παπάζογλου,  Ευαγγελία Πλατανιώτη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Αναστασία Ταξοπούλου, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Τζωρτζίνα Μπαρλαμπά, Τζωρτζίνα Βασιλοπούλου.

ΚΟΜΠΟ: Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Αναστασία Ταξοπούλου, Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Τζωρτζίνα Μπαρλαμπά, Τζωρτζίνα Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση,  Αλεξάνδρα Κουτσούλα,  R1 Όλγα Παπασαράντη, R2 Ελένη Κόντη.

HIGHLIGHT: Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη,  Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Αναστασία Ταξοπούλου,  Αναστασία Μπρεζεράκου, Θάλεια Παπαδοπούλου, Τζωρτζίνα Μπαρλαμπά, Τζωρτζίνα Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση,  Όλγα Παπασαράντη,  R1 Αλεξάνδρα Κουτσούλα, R2 Ελένη Κόντη.

AΣΤΕΡΙΑ: 1ο – 2ο Αστέρι: Ζαφειρία Μουρατίδη, Ιωάννα Δήμητρα Ζαχαριά. 2ο Αστέρι: Λυδία Ισαβέλλα Αϊβαλιώτη,  Δήμητρα Γεωργακοπούλου, Ελένη Δαμιανίδου, Ιωάννα Δαμιανίδου, Μάγια Σόνια Τσέκι Μινάρδου, Παρασκευή Τέγου.

Προπονήτριά τους θα είναι η Δέσποινα Θεοδωρίδου, με την επιτήρηση πάντα της τεχνικής μας συμβούλου Μαρίας Θηβαίου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ των αγώνων:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1/4

16.30 Τεχνικό Σόλο

18.30 Τεχνικό Ομαδικό

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/4

10.00 Τεχνικό Ντουέτο

12.00 HIGHLIGHT Τελικός

17.40 Κόμπο Τελικός

19.30 Σόλο Τελικός

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/4

10.00 Ντουέτο Τελικός

12.00 Ομαδικό Τελικός

14.00 1ο Αστέρι

15.30 2ο Αστέρι

Τα σωματεία που μετέχουν στη διοργάνωση, εκτός από τον ΑΝΟΜ, είναι: Αρίων, ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΚΟ Ηρακλείου, Ωρίων, Πανσερραϊκός, ΝΟΒΑ.