Λάμψη από τα Σκαθάρια, βραβεύσεις κορυφαίων και παρουσίαση του “Hellas Beetles Synchro Cup” στη γιορτή του ΑΝΟΜ (photos)

Μαϊος 14, 2017
1anomekd

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα -στην οποία συνέβαλαν με την παρουσία τους τα αστέρια του ΑΝΟΜ, αλλά και οι κορυφαίοι από το χώρο του υγρού στίβου που βραβεύτηκαν-, πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (13/5), στο κατάμεστο από κόσμο κολυμβητήριο Μεταμόρφωσης, η γιορτή του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, στην οποία έγινε και η επίσημη παρουσίαση του διεθνούς μίτινγκ “Hellas Bettles Synchro Cup” που θα διοργανώσει ο σύλλογος στη Σύρο 9-11/6.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης  βραβεύτηκαν διακεκριμένοι αθλητές και προπονητές του υγρού στίβου, ο ολυμπιονίκης κολύμβησης Ανοιχτής Θάλασσας Σπύρος Γιαννιώτης, ο ομοσπονδιακός προπονητής κολύμβησης Νίκος Γέμελος (που παρέλαβε και την πλακέτα του Γιαννιώτη, ο οποίος είχε ανειλημμένη υποχρέωση εκτός Αθηνών), το Ολυμπιακό Ντουέτο μας της Συγχρονισμένης κολύμβησης και του ΑΝΟΜ Ευαγγελία Πλατανιώτη / Εβελίνα Παπάζογλου και οι εθνικές προπονήτριες Συγχρονισμένης Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα, ο ομοσπονδιακός προπονητής υδατοσφαίρισης Θοδωρής Βλάχος, ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης Χρήστος Αφρουδάκης για την 6η ολυμπιακή θέση.

Κατά τη διάρκεια της γιορτής έγινε και επίδειξη όλων των αγωνιστικών τμημάτων του ΑΝΟΜ (Συγχρονισμένης κολύμβησης, κλασικής κολύμβησης, υδατοσφαίρισης), ενώ βραβεύτηκαν και οι αθλητές αθλήτριές του συλλόγου που διακρίθηκαν μέσα στην αγωνιστική σεζόν 2016-2017, καθώς και οι προπονητές τους (παρουσιάζονται αναλυτικά με τις διακρίσεις τους στο τέλος του κειμένου).

Χαιρετισμό από πλευράς του συλλόγου έκανε η ιδρυτής του Μαρία Θηβαίου, που καλωσόρισε τους παρευρισκόμενους, μίλησε για την

3anomekd6anomekd

προοδευτική εξέλιξη του συλλόγου, κυρίως με τη Συγχρονισμένη κολύμβηση, όπου είναι πρωταθλητής και κυριαρχεί σε όλες τις κατηγορίες. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους πολλοί επίσημοι και προσωπικότητες από το χώρο του αθλητισμού, του υγρού στίβου ειδικότερα, τον Δήμο Σύρου, τον Δήμο Μεταμόρφωσης, αλλά και οι χορηγοί του μίτινγκ στην Ερμούπολη. Ήταν εκεί ο Α’ Αντιπρόεδρος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδας Γιώργος Κατσαρός, τα μέλη του ΔΣ της ΚΟΕ Πανίκος Χρυσοστόμου, Άννα Μαρκοπούλου, Δημήτρης Γιακουμάτος, Βάσω Γαρελίδη, Μαρία Παρασκευοπούλου, και τα αναπληρωματικά μέλη του ΔΣ Δημήτρης Φαραντούρης και Δημήτρης Πατατανές, ο τεχνικός διευθυντής και ομοσπονδιακός τεχνικός υδατοσφαίρισης Γιώργος Μορφέσης, η τεχνική σύμβουλος Συγχρονισμένης κολύμβησης της ΚΟΕ Ελένη Κουγιά, ο εκπρόσωπος του Δημάρχου Σύρου Γιώργου Μαραγκού, ο Δήμαρχος Μεταμόρφωσης Μιλτιάδης Καρπέτας, οι αντιδήμαρχοι Φώτης Παπαδόπουλος και Μαρία Λυμπέρη και οι δημοτικοί σύμβουλοι Νικολέτα Πατέλη, Αθανασία Ανδριώτη, Βασίλης Καραβάκος και οι εκπρόσωποι αντιπολιτευτικής παράταξης του Δήμου Μιχάλης Χαρίσης, Σάββας Νάνος, Στράτος Σαραούδας.

30anomekd5anomekd

Στην επίσημη παρουσίαση του 1ου “Ηellas Beetles Synchro Cup” ανακοινώθηκε η συμμετοχή της χρυσής ολυμπιονίκη Ρωσίας και άλλων μεγάλων δυνάμεων της παγκόσμιας συγχρονισμένης κολύμβησης, όπως της Ιταλίας και του Καναδά, αλλά και της Ουγγαρίας και του Ουζμπεκιστάν, καθώς και η συμμετοχή της Εθνικής Ελλάδας και φυσικά του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης και όλων των μεγάλων συλλόγων της χώρας μας, όπως οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Βόλου Αργοναύτες, Πανσερραϊκό, ΚΟ Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων, Νηρέα Χαλανδρίου, Αρίωνα Γλυφάδας, Ωρίωνα, ΓΑΣ Βόσπορο, Άρη Νίκαιας. Οι διοργανωτές εξέφρασαν την ευχή η συγκεκριμένη διοργάνωση να καθιερωθεί, να γίνει θεσμός και να ενταχθεί στη σειρά αγώνων της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας με την επωνυμία “FINA World Series”, που γίνονται στο πλαίσιο της ανάπτυξης του

2anomekd15anomekd

αθλήματος σε όλο τον κόσμο, ενώ ευχήθηκαν η πρώτη διοργάνωση στη Σύρο να αποτελέσει ορόσημο και κάθε χρόνο να γίνεται σε ένα διαφορετικό νησί της Ελλάδας, ώστε να συμβάλει και στην ανάπτυξη του αθλητικού τουρισμού και της μοναδικής ομορφιάς της πατρίδας μας. Στη συνέχεια απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες στο Δήμο Σύρου και την ΚΟΕ, υπό την αιγίδα της οποίας γίνεται η διοργάνωση (αντί του Προέδρου Δημήτρη Διαθεσόπουλου, που βρίσκεται στη Μασσαλία για το Κογκρέσο της LEN, την πλακέτα παρέλαβε η κ. Γαρελίδη), στους χορηγούς και υποστηρικτές “Blue Star Ferries”, “Syros Travel” του Αντώνη Μαραγκού, “Farantouris Insurance & Financial Advisors”, της εταιρίας ναυτιλιακών ειδών “Martech” του Αναστάσιου Περιστερά (το παρέλαβε η κόρη του και παλιά αθλήτρια του ΑΝΟΜ Αγγελική Περιστερά).

16anomekd36anomekd

Στο τέλος της γιορτής, ο Δήμαρχος Μεταμόρφωσης τίμησε τον ασημένιο ολυμπιονίκη Σπύρο Γιαννιώτη, το Ντουέτο Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου και τις εθνικές προπονήτριες Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα για τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο, καθώς και τον ΑΝΟΜ, μέσω της ταμία Χαράς Αδρακτά.

Την εκδήλωση παρουσίασε ο δημοσιογράφος, ειδικός γραμματέας του ΠΣΑΤ και συνεργάτης του γραφείου Τύπου της ΚΟΕ Γιάννης Κορακής.

Την εκπληκτική επίδειξη όλων των αγωνιστικών τμημάτων ακολουθούσαν οι βραβεύσεις αθλητριών και αθλητών του συλλόγου με διακρίσεις, ενώ τιμήθηκαν και προπονητές και προπονήτριές τους. Συγκεκριμένα βραβεύτηκαν:

12anomekd19anomekd

Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:

  • ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ, ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΟΛΟ

5η ΘΕΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΟΛΟ, ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΟ 2016: 10η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ

  • ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΟ 2016: 10η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ

  • ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΣΟΛΑ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO

8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ

5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

32anomekd33anomekd

  • ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO

8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

                                       2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ

10anomekd14anomekd

…………………………………………………..

  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO

8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΘΑΛΕΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

  • ΟΛΓΑ ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ HIGHLIGHT

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΥΤΣΟΥΛΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ), COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

25anomekd27anomekd

………………………………………………………………………………………..

  • ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO

5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

  • ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΜΠΟΥΤΣΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO, HIGHLIGHT

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

3η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO

5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

  • ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΑΝΑΡΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO

5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ

26anomekd11anomekd

…………………………………………………………………………………………….

  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΠΡΕΖΕΡΑΚΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT

  • ΕΛΕΝΗ ΚΟΝΤΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ), HIGHLIGHT (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

  • ΕΥΔΟΞΙΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

…………………………………………………………………………………

  • ΔΑΝΑΗ ΚΑΡΙΩΡΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΔΑΝΑΗ ΣΑΚΕΛΛΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΥ – ΒΑΛΜΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΤΖΟΥΜΑΚΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΛΙΝΤΖΕΡΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

  • ΑΘΑΝΑΣΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

20anomekd22anomekd

…………………………………………………………………………………………….

  • ΒΑΓΙΑ – ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΛΥΔΙΑ ΧΑΡΑΚΑΚΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΜΑΡΙΑ ΠΑΛΑΜΙΔΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΠΕΚΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΙΑΚΑΛΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΜΑΡΙΝΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO

  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΤΣΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO

  • ΒΑΪΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO

  • ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO

  • ΙΩΑΝΝΑ ΣΑΚΕΛΛΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO

  • ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΔΟΥΝΙΑ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)

Οι προπονήτριές τους:

  • ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
  • ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΦΕΤΖΗ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
  • ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΦΕΤΖΗ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
  • και ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΤΣΑΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΗΣ, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

17anomekd24anomekd

Από την κλασική κολύμβηση:

  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ

ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 1η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 1η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ: 6η ΘΕΣΗ 50m ΥΠΤΙΟ

  • ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 2η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 2η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΕΜΕΡΤΣΙΔΗΣ

ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 6η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

  • ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 8η ΘΕΣΗ 50m ΥΠΤΙΟ

  • ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΦΑΝΑΡΤΖΗ

7ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΙΚΑΙΑΣ: 9η ΘΕΣΗ 100m ΥΠΤΙΟ

37anomekd41anomekd38anomekd

και οι προπονητές τους:

  • ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ, ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
  • ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΙΣΑΝΚΟΥΛΟΒ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Από την υδατοσφαίριση:

  • ΠΕΤΡΟΣ ΒΛΑΝΤΗΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

34anomekd35anomekd7anomekd8anomekd21anomekd23anomekd18anomekd9anomekd13anomekd39anomekd40anomekd42anomekd43anomekdgiananom222

photos by www. newsports.eu