Νίκησαν οι πέντε φιλοξενούμενοι και ο Ολυμπιακός

Οκτώβριος 23, 2017
glyfadaadr6

ΣΤΗ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Ο νεοφώτιστος Απόλλων Σμύρνης πέτυχε άλλη μια νίκη – έκπληξη στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, αυτή τη φορά επί του ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης με 9-8 και ήταν ένας από τους πέντε φιλοξενούμενους που νίκησαν στα έξι παιχνίδια. Ο μοναδικός γηπεδούχος που πήρε το τρίποντο ήταν ο Ολυμπιακός, που επιβληθηκε στο πειραϊκό ντέρμπι του Εθνικού 15-5 και έκανε το “2 στα 2″.

Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής:

ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 8-9

Οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 2-2, 0-3.

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν., Κουλούρης 3, Σιώπκας, Τσολακούδης 1, Μουρατίδης 1, Παυλίδης, Μαξίμοβιτς 1, Τίγκας 1, Προσινικλής Π., Σιορδίλης, Τάτσης, Μπόλκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς Λ., Μητρόπουλος, Φωκάς 1, Μοσκόφ 2, Γιαννουρής, Παπαδόπουλος Γ. 1, Λέκιτς 2, Παπάκος 1, Δερμιτζάκης Δ. 1. Δερμιτζάκης Χρ. 1, Καστανάκης, Μιχαλόπουλος.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Αχλαδιώτης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 16-7

Οκτάλεπτα: 4-0, 4-2, 5-3, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Μυλωνάκης 1, Χαλυβόπουλος, Γεννηδουνιάς 2, Φουντούλης 2, Νικολαϊδης 1, Δερβίσης 5, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας 2, Αργυρόπουλος, Ομπράντοβιτς 1, Δαλμαράς, Πρέκας, Γαβαλάς Σπ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Μπιλάλης, Θαλασσινός 1, Κόχειλας Ν., Χονδροκούκης 1, Παπαγεωργίου, Παπαδόγκωνας 1, Καρούντζος 2, Φώσκολος 1, Μπεριστιάνος 1, Ξυλούρης, Σκληρός, Πιτούλης, Πρωτοψάλτης, Μπραϊμης.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Μαρκοπούλου

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-11

Οκτάλεπτα: 0-1, 2-3, 0-5, 3-2.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Πολωγιώργης, Φλώρος Ανδ. 1, Πολύζος 1, Παπαδόπουλος Τρ., Αγιοργούσης, Μπατάκης, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αποστολάκης, Μαζοκοπάκης, Μητράκης, Τσιστράκης, Παπαμανωλιουδάκης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Λούδης): Κουρούβανης, Κοπελιάδης, Σαρτζετάκης 2, Βάσιτς 2, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης, Αφρουδάκης 2, Καπετανάκης, Ποντικέας 2, Καπότσης, Γκιουβέτσης 1, Σολανάκης 1, Ζερδεβάς.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος

ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-11

Οκτάλεπτα: 1-2, 2-3, 2-2, 2-4

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 2, Σιράπογλου, Τσικβινίτζε, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος, Ζακχάια 2, Πίσσας, Λεονταράκης 1, Κλήμος, Γιγουρτάκης 1, Αλάτσης, Καβουσάνος, Καλής 1, Σπυριδάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν 1, Κουλιεράκης 3, Καλαϊτζής 2, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου 2, Σταυρόπουλος 1, Βέκος, Ποταμιάνος, Μαντής, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος Δ.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Χατζηαναστασίου.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 7-8

Οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-3, 1-1.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Αλεβίζος, Μιτελούδης, Κοτσάφτης, Χατζηκυριακάκης 1, Τοράκης 1, Μπλάνης 1, Βιτέλας 2, Αργυρόπουλος Κ., Πάτερος, Χαραλαμπόπουλος 1, Αλαμάνος, Μιγόπουλος, Στελλάτος 1.

NO XIOY (): Καραμπέτσος, Μιμίδης 1, Ρουστάμοφ, Τεσάνοβιτς 1, Καλαργυρός, Καρακάσης, Κανδιόγλου, Πανταζόπουλος 2, Παπούκας 2, Καλογεράκος 2, Πέττας, Αϊβαλιώτης , Σωτηριανός, Καζάζης.

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρτίδης

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-9

Οκτάλεπτα: 1-4, 3-2, 1-2, 1-1.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 1, Αθανασίου, Τσαχιλίδης, Τρούλος 3, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς, Κατσαγούνος, Λιαπάκης, Καραγιάννης

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπανικολάου, Αλεξίου 1, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 5, Γιαννόπουλος 2, Ρομπόπουλος, Χατζηγούλας, Αλβέρτης, Φωτόπουλος, Σκουμπάκης 1, Σαλτερής, Λεμπέσης, Δουρίδας.

Διαιτητές: Μπιράκης, Σπανούδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1 Ολυμπιακός  2 31-12  6
 - ΝΟ Βουλιαγμένης  2 25-11  6
- Πανιώνιος  2 21-15  6
- Απόλλων Σμύρνης  2 18-16  6
5 ΠΑΟΚ  2 12-12  3
- Εθνικός Πειραιά  2 17-21  3
- ΑΝΟ Γλυφάδας  2 14-21  3
- ΝΟ Χίου  2 14-21  3
9 Υδραϊκός  2 10-12  0
- Παλαιό Φάληρο  2 14-18  0
- ΝΟ Χανίων  2 13-21  0
12 ΟΦΗ  2 12-21  0

Επόμενη αγωνιστική (3η): 25/10: ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΦΗ, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης – Υδραϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ. 27/10: Πανιώνιος – Ολυμπιακός, Εθνικός – Παλαιό Φάληρο.