Χρυσό στο Κόμπο ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, πρωτιά η Μανασάκη στις Φιγούρες στο Κορασίδων Β’

Ιούλιος 7, 2018
chaidkompanom1

Με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου από τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στον πρώτο τελικό της διοργάνωσης, αυτόν του Κόμπο, αλλά και με την Αικατερίνη Μανασάκη του ΑΝΟΜ να κατακτά την πρωτιά στις φιγούρες, ολοκληρώθηκε ιδανικά για τον σύλλογο η τρίτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης Κορασίδων Β’, το Σάββατο (7/7), στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Οι χρυσές κοπέλες του ΑΝΟΜ στο Κόμπο, που βαθμολογήθηκαν με 68,000 β., είναι οι: Σωτηρία Γκανά, Αποστολία Δούνια, Χριστίνα Ζαγγάνα, Αικατερίνη Μανασάκη, Παναγιώτα Μάρα, Ζαφειρία Μουρατίδη, Βαϊα Παπαγιαννάκη, Ιωάννα Σακέλλη, Παρασκευή Τέγου, Λυδία Τορνάρη.

Το ασημένιο μετάλλιο στον τελικό του Κόμπο πήρε ο Πανσερραϊκός και το χάλκινο ο ΚΟ Ηρακλείου.

Στην αγωνιστική 4άδα πρώτος ήταν ο Ηρακλής, ενώ ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης πήρε 4η θέση.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή 8/7 με τους τελικούς σε Ντουέτο, Ομαδικό και Σόλο, όπου ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης είναι φαβορί και για άλλα μετάλλια, ενώ θα γίνει και το τεστ για την Εθνική ομάδα.

Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες στον Τελικό του Κόμπο, στην Αγωνιστική 4άδα και στις Φιγούρες:

ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Σωτηρία Γκανά, Αποστολία Δούνια, Χριστίνα Ζαγγάνα, Αικατερίνη Μανασάκη, Παναγιώτα Μάρα, Ζαφειρία Μουρατίδη, Βαϊα Παπαγιαννάκη, Ιωάννα Σακέλλη, Παρασκευή Τέγου, Λυδία Τορνάρη) 68,0000 β.

2. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Θάλεια Δάμπαλη, Ελεονώρα Καραμανίδου, Εστέλλα Καραμανίδου, Στέλλα Κωνσταντινίδου, Αθανασία Μάγειρα, Θέκλα Οινονομοπούλου, Κωνσταντίνα Σαββοπούλου, Μαρία Τρεβλοπούλου, Ευδοκία Ειρήνη Φλαμούρη, Αννέτα Ψάρρα, αναπλ. Χριστίνα Ανδριτσάκη, Κωνσταντίνα Δάμπαλη) 67,7667 β.

3. ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Μαρίνα Βάγκε, Ευαγγελία Βαρδιαμπάση, Εβελίνα Κατσουνάκη, Άρτεμις Κουτράκη, Ελένη Κουτράκη, Αικατερίνη Κώτη, Ναυσικά Ιοκάστη Κώτη, Άρτεμις Ξημέρη, Ελένη Ρουβάκη, Μελίνα Σκευάκη, αναπλ. Στυλιανή Παντέρη, Ελένη Φουντουλάκη) 64,9333 β.

Αγωνιστική 4άδα:

1. ΗΡΑΚΛΗΣ (Ανδριάνα Αϊβαζίδη, Αναστασία Καραγιάννη, Χριστίνα Μάνου, Αριάδνη Μασμανίδου) 52,5000 β.

2. ΠΑΟΚ (Ισμήνη Μαρία Καραβασίλη, Άννα Μαρία Σδράλια – Γκουράν, Μαρία Ιωάννα Τσαπακίδου) 50,0333 β.

3. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ελένη Αλχανάτη, Μαρία Ιώνη Γερακίου, Νικολίνα Γεωργακάκη) 48,9667 β.

4ος ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Γεωργία Μυρτώ Ζαγγανά, Ειρήνη Άννα Ζαχαρία, Ηλέκτρα Ράπτη) 48,2333 β.

Φιγούρες:

1. Αικατερίνη Μανασάκη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 69,9304 β.

2. Γλυκερία Ταραζά (Ωρίωνας) 68,8008 β.

3. Αγγελική Τζατζιμάκη (ΝΟ Χανίων) 67,7592 β.

4η Ζαφειρία Μουρατίδη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 66,6250 β, 7η Βαϊα Παπαγιαννάκη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 65,7731 β.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (8/7):

10.00 Ντουέτο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

12.00 Ομαδικό (ΤΕΛΙΚΟΣ)

14.00 Σόλο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.30 Τεστ Εθνικής ομάδας

chaidkompanom3chaidkompanom1