Το αγωνιστικό πρόγραμμα των αθλημάτων της πισίνας για το 2019

Δεκέμβριος 14, 2018
logokoe222

Σας παρουσιάζουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των έξι αθλημάτων της πισίνας, που ανήκουν στην Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας (ΚΟΕ), για το 2019, αναλυτικά για κάθε μήνα χωριστά και το οποίο επιμελήθηκε το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ.

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2018

*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική Ομίλων) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, EURO CUP Ανδρών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, Γκραν Πρι Χριστουγέννων (25μ), Καρπενήσι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-9, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*9, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ουκρανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-16, 14ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Χανκτσού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’, Δ’, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Χειμερινοί αγώνες Ταχυτήτων Βετεράνων, Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15-16, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Κρήτη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Ημερίδα ορίων, Αθήνα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ισραήλ – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-23, 1o Christmas International Finswimming, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2019

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Χειμερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-13, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Βόλος, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*13, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ\

*18-19, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-20, Κύπελλο Μαδρίτης (Κατηγορίες Α’, Β’, Γ’), ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER

*19-20, Χειμερινή Ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-20, Ημερίδα Αστέρια 1-7, Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*20, Χειμερινή Ημερίδα & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, EURO CUP Ανδρών (1οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Κύπελλο Χριστουγέννων (Κατηγορίες Γ’, Δ’) & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Προαγωνιστικών, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-27, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστέρια 1-4 & 7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Χειμερνοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-17, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15-16, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ & Ημερίδα Αστέρια 6-7, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*17, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Χειμερινοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων & Εφήβων – Νεανίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Χειμερινοί αγώνρς Κατηγοριών Βόρειας Ελλάδας, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Ευρωλίγκα Γυναικών (1οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, EURO CUP Ανδρών (2οι Ημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-2/3, Γαλλικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Παρίσι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΜΑΡΤΙΟΣ 2019

*1-3, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*1-3, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-10 Πανελήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ & Ημερίδα Αστέρια 5-6, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Ευρωλίγκα Γυναικών (2οι Προημιτελικοί), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*17, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-24, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-31, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, EURO CUP Ανδρών (1ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2019

*4-7, Hellas Beetles Cup, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*5-7, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών, (Super Final), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Κύπελλο Άνοιξης (Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’) & Ημερίδα Α’, Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ, Ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Β’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-13, Len Trophy Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, EURO CUP Ανδρών (2ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Σούρσελ Ελβετία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-14, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων – Κορασίδων, Γκρατς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων & Ημερίδα Αστέρι 5, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*19-20, Ευρωλίγκα Γυναικών (Final Four), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κ19 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-21, Ημερίδα πρόκρισης (Κολυμβητήριο), OPEN WATER

*20-21, Μίτινγκ “Νιόβεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-21, Ημερίδα (Κατηγορίες ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’), ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21, Επτανήσιοι Αγώνες, Αργοστόλι, ΤΕΧΝΙΚΗ

*23-24 Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Ιαπωνικό Ανοιχτό Πρωτάθλημα, Τόκιο, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΜΑΪΟΣ 2019

*2, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Μίτινγκ “Βενιζέλεια”, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Βελιγράδι, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Θερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, 4ο Greek Nireas Artistic Swim Cup, Χαλάνδρι, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*5, Θερινή Ημερίδα ορίων & Ημερίδα ορίων 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β’ Φάση & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Β’ Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Ευρωπαϊκό Κύπελλο, Καζάν, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Β’ Φάση & Πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-12, Μακεδονικοί αγώνες, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ & Πλέι άουτ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγωνιστική Ομίλων), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-18, Μίτινγκ “Λευκός Πύργος”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Μίτινγκ “Ακρόπολις”, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ & Ημερίδα Αστέρια 1-4, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*18-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών Α’, Β’ & Ημερίδα Προαγνιστικών, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (Πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ 2019

*1, Ημερίδα πρόκρισης (Θάλασσα), OPEN WATER

*6-8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (Final 8), Ανόβερο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*7-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’, ΟΑΚΑ ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*7-9, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*9, Θερινές Ημερίδες & Θερινοί αγώνες 9-12, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Β’ Φάση, Όμιλοι Ανόδου & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-16, Πανελλήνιο πρωτάθλημα (όλες οι κατηγορίες), OPEN WATER

*16-23, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Πράγα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*21-23, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπουργκάς, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Παίδων Κ15 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-23, Θερινές Ημερίδες, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-30, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*25-2/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-30, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ Ομίλου Ανόδου & Κατατάξεις 5-8 & Όμιλος Καθόδου), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών (Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων Κ13 (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΟΥΛΙΟΣ 2019

*3-7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Καζάν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-7, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (Πλέι οφ 1-4), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Βαλκανικοί αγώνες, Βάρνα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Νεανίδων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Χίος, ΤΕΧΝΙΚΗ

*11-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-20, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*12-20, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12-28, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-19, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, OPEN WATER

*19-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – παγκορασίδων Β’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Α2 Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση, Β’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων Κ13 (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-28, 18ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Γκουανζού, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-28, Μεσογειακό Κύπελλο, Βελιγράδι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26-28, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών (Τελική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-4/8, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σαρμ Ελ Σέιχ, ΤΕΧΝΙΚΗ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2019

*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Ρασίν, OPEN WATER

*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Γενεύη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

*1-4, Μεσογειακό Κύπελλο, Ιταλία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-4, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών – Νέων γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων, Παίδων – Κορασίδων, Ράσιτσε, OPEN WATER

*2-5, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-11, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*11-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων, Τιφλίδα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-25, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ20), Βόλος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-25, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Βουδαπέστη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-31, Παράκτιοι Μεσογειακοί Αγώνες, Πάτρα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*28-31, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Σλοβακία, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*1-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Βόλος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-8, Πρωτάθλημα Συλόγων που προετοιμάζονται στη Θάλασσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019

*5-6, Μεσογειακό Κύπελλο, Λάρνακα, OPEN WATER

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*4-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (25μ), Γκασκόβη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι τυχόν αλλαγές και προσθαφαιρέσεις θα γίνονται ανάλογα με τις σχετικές ανακοινώσεις και αποφάσεις της ΚΟΕ, της LEN και της FINA.