Η κλήρωση της Α’ φάσης των Πρωταθλημάτων Παίδων, Εφήβων και Μίνι Παίδων που μετέχει ο ΑΝΟΜ

Ιανουάριος 23, 2019
poloanom2 (2)

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγες ημέρες στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση για την Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, στην οποία θα μετάσχουν και τα Σκαθάρια του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης. Οι αγώνες των Ομίλων της Α’ φάσης θα διεξαχθούν 22-24 Φεβρουαρίου.

Ο ΑΝΟΜ κληρώθηκε στον Γ΄Όμιλο Αττικής με αντιπάλους τον Ολυμπιακό, τη ΣΚ Ροή και τον ΑΟ Καστέλλας. Στη Β’ Φάση (12-14 Απριλίου) ΔΕΝ προκρίνεται μόνο η τελευταία ομάδα από κάθε Όμιλο.

Αναλυτικά οι 12 Όμιλοι:

Α’ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (22-24 Φεβρουαρίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Μίλων, Ηλυσιακός, Απόλλων Σμύρνης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΣΚ Ροή, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΑΟ Καστέλας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης, Άρης Νίκαιας

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, Υδραϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Άρης Θεσσαλονίκης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, Ποσειδών Ορεστιάδας, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλίτς Πλατς

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Νωρίτερα είχαν γίνει οι κληρώσεις και στα πρωταθλήματα Εφήβων και Μίνι Παίδων, όπου επίσης θα μετάσχουν τα Σκαθάρια. Δείτε τις:

Α’ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ (15-17 Φεβρουαρίου):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Πανιώνιος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΓΣ Ηλιούπολης

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάταςς

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΧΑΝΘ, Μακεδονικός, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΠΑΣ Φοίβος

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Ηλυσιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Βουλιαγμένης

Στην επόμενη (Β’) φάση (10-12 Μαϊου) ΔΕΝ προκρίνεται μόνον η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (8-10 Φεβρουαρίου):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, Εθνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Γέρακα, ΣΚ Ροή, ΑΟ Καστέλας, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Απόλλων Σμύρνης

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕΚ, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Υδραϊκός, Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Καλαμακίου

Η’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, Μίλων

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Άρης Θεσσαλονίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ: Ποσειδών Ορεστιάδας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, Νηρέας Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου

Στην επόμενη (Β’) φάση (5-7 Απριλίου) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.