Έλαμψαν οι κορυφαίοι στις βραβεύσεις της ΚΟΕ (photos)

Μάρτιος 7, 2019
brabeuseiskoe2

Πολλά μέλη της οικογένειας των Σκαθαριών του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ήταν ανάμεσα στους κορυφαίους του 2018 που βράβευσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας (ΚΟΕ) σε μία λαμπρή εκδήλωση στο Θέατρο Πολιτών του Δήμου Περιστερίου, την Τετάρτη (6/3).

Στην φαντασμαγορική εκδήλωση παραβρέθηκε πλήθος κόσμου και μεταξύ άλλων το “παρών” έδωσαν ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής Σπύρος Καπράλος, ο Πρόεδρος της ΚΟΕ, Δημήτρης Διαθεσόπουλος, ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού Ιούλιος Συναδινός, ο υπεύθυνος χορηγιών της Stoiximan.gr, Κώστας Γαλανόπουλος, ο εκπρόσωπος του Δήμου Περιστερίου, Κώστας Πεθεριώτης και πολλοί άλλοι.

Συνολικά βραβεύτηκαν 158 αθλητές / τριες και 46 προπονητές / τριες τους, για τις επιτυχίες που έφεραν στα αθλήματα της Ομοσπονδίας, συνολικά 72 Μετάλλια το 2018.

Από την Καλλιτεχνική (Συγχρονισμένη) Κολύμβηση βραβεύτηκαν το Ολυμπιακό μας Ντουέτο, το Μικτό Ντουέτο, οι Εθνικές ομάδες και  οι Εθνικές Προπονήτριες Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα, αλλά και η Ευγενία Καφετζή.

Αναλυτικά:

10.ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ (Τάμπερε)

1.Κουργιαντάκη Όλγα (Αργυρό, Τεχνικό Mixed)

2.Γκορτσιλάς Βασίλης (Αργυρό, Τεχνικό & Ελεύθερο Mixed)

3.Παπαγεωργίου Νικολέτα (Αργυρό,Ελεύθερο Mixed)

Προπονητές

1.Θηβαίου Μαρία

2.Τσερνέτσκα Ναταλία

15.ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ (WORLD SERIES) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

1.Πλατανιώτη Ευαγγελία (Αργυρό, Τεχνικό Σόλο & Χάλκινα, Ελεύθερο Σόλο & Ελεύθερο Ντουέτο) – Τόκιο

2.Παπάζογλου Ευαγγελία (Χάλκινο, Ελεύθερο Ντουέτο Τόκιο, Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

3.Κοφίδη Βασιλική (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

4.Κουργιαντάκη Όλγα (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

5.Βασιλοπούλου Γεωργία (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινα, Ελεύθερο Ομαδικό & Ελεύθερο Ντουέτο, Σύρος)

6.Ταξοπούλου Άννα Μαρία (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινα, Τεχνικό Σόλο & Ελεύθερο Ντουέτο & Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

7.Τσόλα Αθανασία (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

8.Μαλκογεώργου Σοφία (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

9.Αρμάου Μαρία Ελένη (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

10.Δίπλα Ιφιγένεια (Αργυρό, Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

11.Σαραντίδη Σοφία (Αργυρά, Τεχνικό Ομαδικό & Κόμπο, Χάλκινο, Ελεύθερο Ομαδικό, Σύρος)

12.Ζουζούνη Βιολέτα (Αργυρό, Τεχνικό Ομαδικό)

17.ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ – (Σεβίλη)

1.Αγγελοπούλου Κωνσταντίνα (ΑργυρόΚόμπο, Χάλκινο Ομαδικό)

2.Δεληγιάννη Ελένη (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινο Ομαδικό)

3.Φραγκάκη Ελένη (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινο Ομαδικό)

4.Γεωργιουδάκη Βιργινία (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινα Ντουέτο & Ομαδικό)

5.Γιαλαμά Κρυσταλένια (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινα Σόλο, Ντουέτο & Ομαδικό)

6.Καραμέσιου Πηνελόπη (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινα Ντουέτο & Ομαδικό)

7.Μισίκεβιτς Ανδριάννα (Αργυρό Κόμπο, Χάλκινο Ομαδικό)

8.Αλατζά Αθηνά (Αργυρό Κόμπο)

9.Κρομμυδάκη Ιφιγένεια (Αργυρό Κόμπο)

10.Θεοδωρίδου Θωμαϊς (Αργυρό Κόμπο)

11.Μπέκου Κατερίνα (Αργυρό Κόμπο)

12.Ελένη Σταυρούλα – Βάια (ΧάλκινοΟμαδικό)

Προπονητές

1.Θηβαίου Μαρία

2.Καφετζή Ευγενία

3.Τάσιος Κυριάκος

brabeuseis5brabeuseiskoe1brabeuseis3brabeuseiskoe2